Kronika Parafialna 2019

 STYCZEŃ

6 stycznia - Orszak Trzech Króli

Po raz drugi w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Orszak prowadzili Trzej Królowie na koniach, za nimi podążała św. Rodzina i zgromadzeni wierni. Po orszaku odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Ryszard Kolczyński. W kazaniu nawiązał do historii sprzed dwóch tysięcy lat: - Tak właśnie wyglądało to wydarzenie z przybyciem trzech Mędrców: znaleźli małe Dzieciątko Jezus w ubogiej grocie, które mogło nawet płakać podczas przybycia gości, jak to się zdarza z małymi dziećmi. Ci mędrcy widzieli w tym małym dziecku nie tylko człowieka, lecz kogoś ważnego, dlatego przybyli, aby oddać Mu pokłon i złożyć swoje dary: złoto, mirrę i kadzidło - mówił ks. proboszcz. Po Eucharystki został rozstrzygnięty konkurs, na najładniejszy strój orszakowy. Nagrodą była mała maskotkę wielbłąd, a dla dorosłych kubek orszakowy. Także po Mszy św. dla wszystkich uczestników orszaku w remizie OSP czekała gorąca grochówka, herbata i kakao oraz ciasta. Wierni byli zadowoleni z tego dnia, u każdego panował uśmiech od ucha do ucha. Mamy nadzieje, że za rok także się spotkamy jeszcze w większym gronie. :)

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos/?

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos/?

https://www.facebook.com/parafia.cieksyn/videos/

https://www.facebook.com/parafia.cieksyn/videos/

https://plock.gosc.pl/doc/5272574.Na-twoich-oczach-Boze-Narodzenie?

 

LUTY

16 luty - Bal Charytatywno-Karnawałowy

Po raz drugi w naszej parafii odbył się bal charytatywno- karnawałowy. Pomysłodawcą był Ks. wikariusz wraz z Ks. proboszczem. Bal odbył się w remizie w Cieksynie. Zabawę prowadził DJ Guliano. Odbywały się różne konkursy i licytacje. Dochód z balu został przekazany na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Impreza miała bardzo pozytywny odbiór. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobre serce i ofiarowanie swojej cegiełki:)

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos/?

 

KWIECIEŃ

14 kwietnia - Niedziela Palmowa

 

18 kwietnia - Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos

 

19 kwietnia - Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos

 

20 kwietnia - Wielka Sobota: Wigilia Paschalna

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos

 

30 kwietnia - 2 maja: Pielgrzymka Majowa Kraków - Zakopane - Wadowice

Grupą 50 osobową grupą pojechaliśmy w długi weekend na pielgrzymkę. 30 kwietnia wyjechaliśmy wczesnym rankiem w stronę Krakowa. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca, które znajdują się w Krakowie i Łagiewnikach. Po zwiedzaniu Łagiewników pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania - Biały Dunajec. Tam czekała na nas pyszna obiadokolacja. Drugiego dnia pojechaliśmy do Zakopanego i z panią przewodnik poszliśmy do doliny Strążyskiej. Potem przejechaliśmy na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Przejazd autokarem do Starego Kościółka i na stary cmentarz dla zasłużonych. A po zwiedzaniu przyszedł czas na małe zakupy na Krupówkach. 2 maja pojechaliśmy do Wadowic i tam zwiedzaliśmy dom Jana Pawła II. Po mszy w bazylice poszliśmy na kremówki. Po zjedzeniu małego deseru wsiedliśmy do autobusu i wracaliśmy w stronę naszych domów. Oczywiście na koniec pielgrzymki zatrzymaliśmy się w McDonald's. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos

 

Maj

18 maja - Wyjazd ministrantów do Czerwińska

 

25 maja - Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych

https://www.facebook.com/pg/parafia.cieksyn/photos

 

Czerwiec

2 czerwiec - I Komunia Święta